Maximálisan elégedettek vagyunk a vshosting-gal. 16 évnyi együttműködés után nem mondhatunk mást. Kiváló AMD EPYC-ink, működő infrastruktúránk van, ami magas szintű elérhetőséggel rendelkezik.
együttműködés a vshosting-gal
Kristály Nagyító 2017, 2015 (Eszközök és szolgáltatások), 2011 (Érdekwebek)
egyedi felhasználó
(2022 április)
megjelenítés
(2022 április)
Hasonló hosting érdekli? Beszélgessünk kötöttségek nélkül.
Csehországban szinte nincs, aki ne ismerné a cseh-szlovák filmes adatbázist, a ČSFD-t. A filmjeik értékelése a filmkedvelők többségének kulcsfontosságú mutatót jelent arra, hogy megéri-e a filmeket megnézni. A vshosting által nyújtott 16 évnyi hosting szolgáltatás használatával a ČSFD számos elismerést gyűjtött be, például az „Eszközök és szolgáltatások” kategóriában kiosztott Kristály Nagyítót. Abban, hogy minden a várakozásoknak megfelelően működjön, a ČSFD-nek a vshosting~ nyújt segítséget
Kevesen felejtik el az első ügyfelüket. Ez szinte lehetetlen. Mi is így vagyunk ezzel. A ČSFD a vshosting legelső ügyfele volt, és az elmúlt 16 évben végig velünk volt.
A ČSFD-t 2001-ben alapította Martin Pomothy, aki máig a cég CEO-ja. A filmadatbázis ma már Szlovákiában is elérhető, és több mint fél millió regisztrált felhasználóval és egy millió filmmel rendelkezik az adatbázisában, így kétségtelenül a legnagyobb projektről van szó a maga nemében. De nemcsak emiatt érezzük a vshosting-nál megtiszteltetésnek, hogy régóta vagyunk a technológiai partnereik.
A ČSFD első szervereit nálunk már 2006 novemberében telepítettük. Az egyik szervere a honlapjuk futott, a másik a PostgreSQL adatbázis üzemeltetésére szolgált. Azóta azonban a vshosting-nál ezt a két szervert kinőtték, más 15 szerverről gondoskodunk a ČSFD számára.
A ČSFD megoldása teljesen redundáns, így gond nélkül kiállja a hardveres hibákat vagy a váratlan túlterhelést. Külön szervereket is fenntartunk számukra a kép- és videó tartalmak kezelésére, amelynek köszönhetően a honlap tartalmát a látogatók sokkal gyorsabban betölthetik.
A ČSFD számára nyújtott hosting megoldás legnagyobb kíhívását már a kezdetektől a nagy adatbázis jelentette, amely idővel valóban tiszteletet parancsoló méreteket öltött. A fejlesztők a PostgreSQL adatbázist választották, mert egy rendkívül stabil adatbázisról van szó, és funkcionalitását tekintve fejlett technológiát képvisel. Hátrány viszont a nagy teljesítménnyel szembeni igénye, amelynek hiánya a sebessége kárára volt.
Amikor a PostgreSQL-t emlegetjük 2006-ból, akkor a 7-es verzióról beszélünk, illetve azokról az időkről, amikor még az x86 platformon működő legnagyobb teljesítményű szerverek két kétmagos processzorral és legfeljebb pár tíz GB RAM-mal rendelkeztek. A lemezek természetesen mechanikus forgólemezek voltak, ami még jobban lassította az írási és olvasási műveleteket. Csak 2006 végén jelentették be az első 4 magos Xeon-t 1200 dolláros darabonkénti kezdőáron.
„Az adatbázisok nagy teljesítményigénye miatt nem volt egyszerű a konfigurálásuk úgy, hogy a nagy mennyiségű adattal és a request számmal ideálisan működjenek. De végül mégis sikerült,” emlékezett vissza David Lintimer a vshosting~ CEO-ja.
Ma az adatbázis mérete kb. 300 GB. A szuperteljesítményű 32 magos AMD EPYC processzoroknak és a 384 GB RAM-nak köszönhetően gond nélkül fut. És még mindig a PostgreSQL-t használjuk, jelenleg a 13. verziószámot. „A PostgreSQL végig megtartott a híres stabilitását, ráadásul még jelentősen fel is gyorsult. Ezért sokkal alkalmasabb a web-hez is,” osztotta meg velünk Lintimer.
2020-ban a hosting infrastruktúrát az AMD EPYC szerverekre frissítettük. „Az eredeti koncepció, amely során a kisebb teljesítményű szervereket adtuk hozzá a meglévő clusterekhez, az alkalmazott technológiák korlátjaiba ütközött,” mondta el Martin Pomothy, a ČSFD alapítója és vezérigazgatója. „Konszolidálnunk és csökkentenünk kellett a szerverek számát, illetve lényegesen növelnünk kellett az egyes szerverek teljesítményét,” egészítette ki David Lintimer a vshosting-tól.
Egyúttal elvégeztük a teljes megoldás komplett felülvizsgálatát a redundanciák kiegészítésével bizonyos komponenseknél, amelyeket addig még nem üzemeltettünk a nagy fokú elérhetőségi módban. Mindezt összekapcsoltuk az összes komponens legfrissebb verzióra történő frissítésével, illetve az ezzel kapcsolatos kódmódosítással az ügyfél alkalmazásában.